logo

Dla trzecioklasistów

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Historycznego PDF Drukuj

12 czerwca 2018 r. w siedzibie RODN "WOM" w Katowicach odbyła się Gala Laureatów cyklicznego- VIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego:

WYPĘDZENIA I WYWÓZKI, MARTYROLOGIA I ZWYCIĘSTWA POLAKÓW.

Tematem szczegółowym tegorocznej edycji było 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

W gali wzięli udział dwaj uczniowie naszego gimnazjum, którzy znaleźli się w gronie 33 Laureatów. Są to: Kamil Szeglowski i Piotr Wesołowski z klasy 3a.

W tym roku uczestnicy mieli okazję poznać trudną, powojenną historię Polski, w tym kwestię: kształtowania się granic, przebiegu wojny polsko-sowieckiej, budowania Polski niepodległej, osiągnięć Polaków, sposobu obchodów Święta Niepodległości w okresie międzywojennym. 

Konkurs został zorganizowany przez RODN WOM Katowice oraz Wydawnictwo NCE Kubajak. Nasi uczniowie wzięli w nim udział już po raz siódmy. Warto zaznaczyć, że Piotr zdobył tytuł Laureata trzeci raz z rzędu, natomiast Kamil po raz drugi.

Serdeczne gratulacje!

 
Egzaminy poprawkowe PDF Drukuj

Terminy egzaminów poprawkowych w roku szkolnym 2017/2018

Data

Godz.

Sala

Przedmiot

29.08.2018r. (środa)

9.00

2

J. polski

29.08.2018r. (środa)

8.00

23

Fizyka

29.08.2018r. (środa)

9.00

2

Historia

28.08.2018r. (wtorek)

8.00

2

Matematyka

Przypominamy, że obecność na egzaminie poprawkowym jest obowiązkowa,
zwłaszcza w przypadku ubiegania się o promocję warunkową.

Uczniowie, którzy zdają w sierpniu egzaminy poprawkowe zgłaszają się do 20.06.2018 r., do nauczyciela uczącego po zakres materiału i zagadnienia egzaminacyjne.

 
Znamy zwycięzców konkursu szkolnego Z BIOLOGIĄ ZA PAN BRAT PDF Drukuj

 

Tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku szkolnym, wszyscy pasjonaci biologii mieli kolejną okazję rozgrzać swoje szare komórki i synapsowe łącza do czerwoności... A okazję ku temu stworzyła VI edycja szkolnego konkursu "Z BIOLOGIĄ ZA PAN BRAT". Tydzień po tygodniu ponad 30 uczniów rozwiązywało zestawy zadań konkursowych, a potem stanęło w szranki rozwiązując test finałowy.

Laureatami konkursu w KATEGORII KLAS VII zostali:

miejsce I - Konstancja Gdala (7c) i Michał Maroszek (7c)

miejsce II - Nadia Lala (7g)

miejsce III - Natan Kuśmirek (7c)

Laureatami konkursu w KATEGORII KLAS GIMNAZJALNYCH zostali:

miejsce I - Wiktor Gawełczyk (2a)

miejsce II - Jakub Błasiński (2a) i Kamil Szeglowski (3a)

miejsce III - Piotr Wesołowski (3a)

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, ale za wspólną zabawę dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu! KFS

 
Szkolny Konkurs Brain Twister rozstrzygniety PDF Drukuj

6 czerwca 2018r uczniowie naszej szkoły przystąpili do II etapu konkursu Brain Twister. Ich zadaniem było rozwiązanie testu gramatyczno-leksykalnego z języka angielskiego, sprawdzającego ich wiedzę językową.

Oto wyniki:

Kategoria klas VII

I miejsce Konstancja Gdala (7c)

II miejsce Natan Kuśmirek (7c)

III miejsce Jakub Hajduk (7g)

Kategoria klas gimnazjalnych

I miejsce Wiktor Gawełczyk (2a)

II miejsce Miłosz Tomecki (3b)

III miejsce Magdalena Dąbrowska (2a) i Klaudia Ledwoch (3e)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wytrwałość. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

 

 
Sukces w VIII Konkursie Literatury Sakralnej PDF Drukuj

5 czerwca w Zespole Szkół Społecznych w Żorach odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Literatury Sakralnej. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Wesołowki z kl. 3A i Jonasz Marzęta z kl. 2D. Z radością informujemy, że Jonasz zdobył I miejsce, natomiast  Piotr uplasował się na miejscu II.

10 czerwca o godzinie 16:00 w kościele p.w. Św. Brata Alberta odbędzie się gala laureatów konkursu, podczas której będziemy mogli usłyszeć nagrodzonych.

Serdecznie gratulujemy!

 
Sukcesy w konkursach PDF Drukuj

I miejsce w Etapie Drużynowym XLI. Konkursu Powiatowego ?Co wiesz o Żorach? i zdobycie Pucharu Prezydenta Miasta Żory

18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Żorach odbył się XLI. konkurs drużynowy: "Co wiesz o Żorach?". Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona podczas eliminacji szkolnych, w skład której weszli: Szymon Brzycki (kl. 7d), Zuzanna Jaromin (kl. 7b) oraz Dawid Zniszczoł (kl. 2c). Nasi uczniowie zajęli I miejsce w mieście i zdobyli Puchar Prezydenta Miasta Żory. Tym samym powtórzyli sukces swoich starszych kolegów z poprzedniego roku. Warto dodać, że po reformie systemu oświaty konkurencja jest większa, zamiast 7 szkół, jak było dotychczas, w tegorocznej rywalizacji mogło wziąć udział 13 szkół (12 wystawiło swoich reprezentantów). Konkurs drużynowy stanowi jednocześnie przepustkę do dalszej rywalizacji o zaszczytny tytuł Omnibusa Żorskiego oraz cenne nagrody. Członkom drużyny z SP-17 udało się dostać do ścisłej, dziesięcioosobowej czołówki. W klasyfikacji generalnej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

II - Szymon Brzycki
IV - Zuzanna Jaromin
V - Dawid Zniszczoł

Gratulacje!

Dawid Zniszczoł najlepszy w XLI. Konkursie Powiatowym ?Co wiesz o Żorach? o tytuł Omnibusa Żorskiego

5 czerwca 2018 r. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach odbył się LXI. Powiatowy Konkurs "Co wiesz o Żorach?" o tytuł Omnibusa Żorskiego. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów, którym drogę do Finału otworzyły świetne wyniki, uzyskane podczas etapu drużynowego. W gronie 10 uczestników nasi uczniowie uplasowali się bardzo wysoko.

I miejsce zajął Dawid Zniszczoł (kl. 2c), jednak nie uzyskał tytułu Omnibusa Żorskiego. Do pełnego sukcesu zabrakło mu regulaminowego 1 punktu. Za swoją rozległą wiedzę został nagrodzony tabletem. III miejsce zajął Szymon Brzycki (kl. 7d), który otrzymał smartfon. Na IV miejscu uplasowała się Zuzanna Jaromin (kl. 7 b), która dostała głośnik bezprzewodowy.
Wszyscy uczniowie otrzymali również wydawnictwa książkowe.
Zgodnie z regulaminem konkursu, z uwagi na nieprzyznanie tytułu Omnibusa Żorskiego, laptop przeznaczony dla Laureata przypadł szkole, która zwyciężyła w konkursie drużynowym - czyli naszej.
Gratulacje!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 79

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.