logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Dzień Czwórczości PDF Drukuj

W sobotę 1.kwietnia 2017 r. w naszej szkole, oprócz lekcji, uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności plastyczne oraz muzyczne. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę koncertową. Zespół pod kierunkiem Pana Piotra Krówki zapoznał zebraną publiczność z twórczością Leonarda Cohena i Boba Dylana.

 

Natomiast uzdolnienia artystyczne zaprezentowała nasza absolwentka Marta Oleksy (obecnie uczennica Liceum Plastycznego w Katowicach).

Marta przeprowadziła warsztaty plastyczne w kilku klasach.

Ponadto klasa 1c przedstawiła w formie wykresów- w ramach projektu Statystyka w matematyce- wyniki przeprowadzonej ankiety na temat nauczycieli naszego gimnazjum. Plakaty można zobaczyć w przedsionku szkoły.

Więcej zdjęć do wglądu na facebooku -Gimnazjum Żory

 
Ankieta na temat oferty kulturalno-edukacyjnej PDF Drukuj

Zespół Strategii i Rozwoju Miasta prosi o wypełnienie ankiety dotyczącej oferty kulturalno-edukacyjnej dla zespołu pałacowo - parkowego w Żorach - Baranowicach, dla którego planowana jest renowacja.

 
Mistrzostwa Polski 15 lat w pływaniu PDF Drukuj

W Ostrowcu Świętokrzyskim, w dniach od 3 do 5 marca, odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat. W zawodach tych brał udział uczeń Gimnazjum nr 4, klasy 2b oraz zawodnik UKS Salmo Żory - Piotr Ździebło. Nasz uczeń zaliczył bardzo dobry występ na mistrzostwach, został 6 zawodnikiem Mistrzostw Polski na dystansie 400 metrów stylem zmiennym, a w  każdym starcie uzyskał rekord życiowy. Najlepsze wyniki Piotra to: finał A - 6 miejsce w Polsce 400 m styl zmienny,finał A - 7 miejsce w Polsce 200 m stylem motylkowym, finał B - 2 miejsce w finale i 12 miejsce w Polsce 200 m stylem zmiennym. Szczególne podziękowania dla dyrekcji szkoły - Pani Prasnowskiej i Pani Dudek za umożliwienie Piotrowi trenowania. Dziękujemy :))). Warto nadmienić, że uczeń jest w klasie o profilu informatyczno-technicznym  i jego plan treningowy został dostosowany do zajęć klasy mistrzostwa sportowego,tj. 3e, gdzie uczęszcza na treningi. Trenerem zawodnika jest Krzysztof Kretek.

Gratulacje dla zawodnika - czekamy na dalsze sukcesy.

 
Licytacja lalek z projektu Wszystkie Kolory Świata PDF Drukuj

Wielkie emocje, ogrom pozytywnej energii i niewyczerpane zasoby dobrego humoru towarzyszyły facebookowej aukcji charytatywnych lalek, wykonanych przez uczniów naszej szkoły wraz z ich całymi rodzinami! Do ostatniej sekundy trwała zacięta walka o niektóre lalki:) Odbiór tej licytacji przerósł najśmielsze oczekiwania Szkolnego Koła Wolontariatu i cel został osiągnięty- wszystkie lalki mają swojego nowego właściciela, a zebrane środki (ponad 800 zł) zostaną przekazane, wraz z raportem z realizacji projektu, na rzecz potrzebujących dzieci z Angoli.

Wielkie podziękowania wszystkim uczniom, którzy wykonali lalki i tym, którzy te "małe dzieła sztuki" zechcieli licytować. Wszyscy macie udział w ratowaniu zdrowia i życia dzieci.:))

Następne akcje (już w "realu") w przygotowaniu. Zapraszamy

Szkolne Koło Wolontariatu

 
Teatr w bibliotece PDF Drukuj

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie G4 przygotowali przedstawienie kukiełkowe dla swoich młodszych kolegów. Przez dwa tygodnie szkolna biblioteka "zamieniła się" w sale teatralną. Ciekawe rekwizyty, barwna dekorację i pomysłowe kukiełki wykonały uczennice, biorące udział w przedstawieniu. Sam scenariusz powstał na podstawie muzycznych Bajek-Grajek i bajki pt. Brzydkie Kaczątko. Nie zabrakło również efektów specjalnych (pękające jajka, lejąca się woda, wybuchowe konfetti), które dostarczyły dzieciom dużo uśmiech, emocji i wrażeń.

Na przedstawieniu gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 23, Przedszkola nr 19 oraz uczniów klas I-III ze SP nr 15, SP nr 3, ZS nr 8 i SP nr 17.

Reżyserem tego przedstawienia jest Pani Marta Trojnar

 
III Runda Ligi Klubów Śląskich - pływanie PDF Drukuj

Dnia 15 lutego w Gliwicach odbyła się trzecia edycja Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Licealnych, nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki i trzech zawodników. Najlepiej spisał się Szymon Jaworski zajmując II miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym oraz III miejsce 200m stylem motylkowym w kategorii 15 lat i starsi, a zarazem poprawiając swoje rekordy życiowe. Agnieszka Tomasiak otarła się o podium zajmując IV miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym i V miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym . Piotr Zdziebło także zajmuje IV miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym i VIII miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Olaf Pajączkowski zajmował V miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym oraz X miejsce 200m stylem motylkowym. Izabela Kusak zajęła VI miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz IX miejsce 50 m stylem dowolnym. Warto dodać że uczniowie nasi współzawodniczą z zawodnikami starszymi o 4 lata. Gratulacje! Dziękujemy Miastu Żory za wsparcie naszej dyscypliny sportowej.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 71

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.