logo

Dla trzecioklasistów

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Zmień los- oddaj włos PDF Drukuj

Zmień los - oddaj włos to hasło kampanii, która już po raz trzeci odbywać się będzie w Żorach we współpracy z Fundacją RaknRoll. Akcja, której koordynatorem w mieście jest Urząd Miasta, ma na celu zbiórkę włosów, które przeznaczone zostaną na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.  Na jedną perukę potrzeba włosów od 5 do 10 osób. Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. Fundacja przekazuje pacjentom peruki nieodpłatnie. W akcji może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona - każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

W tym roku w akcji weźmie udział również nasza szkoła. Finał akcji zaplanowany został na 30 maja 2018 roku tj. środa. Wtedy też uczniowie i uczennice naszej szkoły tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych, będą mogli  przekazać włosy, które w szkole obcinać będą profesjonalne fryzjerki i w zamian nieodpłatnie zrobią fryzurę darczyńcy.
Koordynatorem akcji w szkole są panie Elżbieta Nowak (budynek SP17) i Katarzyna Szczygieł (budynek G 4)

Więcej…
 
Świetny występ lekkoatletow PDF Drukuj

Dnia 17.02.2018 r odbyły się w Raciborzu Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików, w których startowali zawodnicy UKS Czwórka Żory, a zarazem nasi uczniowie. w składzie: Alicja Goebel, Zuzanna Wyppich, Daria Najberg, Weronika Woźniak i Cyprian Brilla. Wszyscy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, dominując w biegach sprinterskich oraz pokazując moc i szybkość na bieżni, co przełożyło się na znakomite wyniki. 

Alicja Goebel została Mistrzynią Ślaska w biegu na 60 m łamiąc magiczna barierę 8 sekund, uzyskując nowy rekord życiowy wynoszący obecnie 7,99s ( jest to obecnie czwarty wynik w Polsce!!!). Alicja wytarowała również na dystansie 300 m, w którym tez wybiegała nowy rekord życiowy. Ostatecznie uplasował ją na 5 miejscu w województwie 

Zuzanna Wyppich to multimedalistka z Raciborza - tak można powiedzieć o tej dziewczynie po Mistrzostwach Województwa Ślaskiego Młodzików. Uczestniczyła w dwóch konkurencjach: bieg na 60 m i 300 m. W biegu na 60 m uzyskała znakomity wynik 8,10 s, co jest nowym rekordem życiowym zawodniczki i który uplasował ją tuż za Alicją. W Biegu na 300 m Zuzia nie miała sobie równych i zwyciężyła z czasem 43,14s.  Zaznaczyć trzeba, że Zuzia tydzień wcześniej nabiegała na tym samym dystansie wynik 41,80 s, co daje jej aktualnie 2 miejsce na listach krajowych wśród młodziczek!!!   

Cyprian Brilla na Mistrzostwach Śląska Młodzików zmagał się z dystansem 60 m i 300 m. Ostatecznie w biegu na 60 m zajął 5 miejcie, a w biegu na 300 m 7 miejsce. Podkreślić trzeba, ze Cyprian w zeszłym sezonie biegał średnie dystanse a nie sprinty, dlatego wielkie brawa za wszechstronność. Na pewno jeszcze pokaże na co go stać! 

Ponadto w biegu na 600 m zmierzyły się Daria NajbergWeronika Woźniak, które swoja rywalizacje zakończyły na 22 i 24 miejscu osiągając przyzwoite rezultaty:) Wielkie gratulacje!

 
Nowy zestaw w konkursie Brain Twister PDF Drukuj

W zakładce Konkurs Brain Twister opublikowany jest zestaw zadań na luty. Powodzenia!

 
Ola w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii! PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Koźlik, uczennica klasy 3c gimnazjum, zakwalifikowała się do ostatniego - wojewódzkiego etapu Konkursu Przedmiotowego z Biologii.

Serdeczne gratulacje!

Trzymamy kciuki za finał!

 
Konkurs Mam Talent PDF Drukuj

24 stycznia 2018r. odbył się  Konkurs Mam Talent. 32 utalentowanych uczniów zaprezentowało swoje uzdolnienia muzyczne oraz taneczne. Oto wyniki konkursu.

 
Konkurs historyczny PDF Drukuj

Miło nam poinformować, że Piotr Wesołowski (uczeń kl. III a) zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Historycznej REFORMACJA  -  500 LAT DZIAŁALNOŚCI 
W WOJ.   ŚLĄSKIM I W POLSCE  w kategorii gimnazja.

Do konkursu ucznia przygotowała Pani Ewa Socha.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 79

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.