logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów 16 lat Gliwice PDF Drukuj

W Gliwicach w dniach 10-12.03.2017 odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu Juniorów 16 lat. W zawodach wzięło udział troje uczniów naszej szkoły klasy 3E - klasa mistrzostwa sportowego w pływaniu - Szymon Jaworski, Olaf Pajaczkowski, Agnieszka Tomasiak. Wyniki naszych uczniów :

3 zawodników  - 15 startów - 15 rekordów życiowych  - 15 finałów


Szymon Jaworski - 5 finałów A - 2 medale srebrne

- 100 m styl dowolny czas 0:51,58

- 100 m styl zmienny czas 0:57,32


Olaf Pajączkowski - 5 startów - 5 finałów - 2 A, 3 B


Agnieszka Tomasiak - 5 startów - 5 finałów B


Jako trener komentuję że często taki start się nie zdarza .... Gratulacje uczniowie Gimnazjum nr 4

 
Dzień Czwórczości PDF Drukuj

W sobotę 1.kwietnia 2017 r. w naszej szkole, oprócz lekcji, uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności plastyczne oraz muzyczne. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę koncertową. Zespół pod kierunkiem Pana Piotra Krówki zapoznał zebraną publiczność z twórczością Leonarda Cohena i Boba Dylana.

 

Natomiast uzdolnienia artystyczne zaprezentowała nasza absolwentka Marta Oleksy (obecnie uczennica Liceum Plastycznego w Katowicach).

Marta przeprowadziła warsztaty plastyczne w kilku klasach.

Ponadto klasa 1c przedstawiła w formie wykresów- w ramach projektu Statystyka w matematyce- wyniki przeprowadzonej ankiety na temat nauczycieli naszego gimnazjum. Plakaty można zobaczyć w przedsionku szkoły.

Więcej zdjęć do wglądu na facebooku -Gimnazjum Żory

 
Ankieta na temat oferty kulturalno-edukacyjnej PDF Drukuj

Zespół Strategii i Rozwoju Miasta prosi o wypełnienie ankiety dotyczącej oferty kulturalno-edukacyjnej dla zespołu pałacowo - parkowego w Żorach - Baranowicach, dla którego planowana jest renowacja.

 
Mistrzostwa Polski 15 lat w pływaniu PDF Drukuj

W Ostrowcu Świętokrzyskim, w dniach od 3 do 5 marca, odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat. W zawodach tych brał udział uczeń Gimnazjum nr 4, klasy 2b oraz zawodnik UKS Salmo Żory - Piotr Ździebło. Nasz uczeń zaliczył bardzo dobry występ na mistrzostwach, został 6 zawodnikiem Mistrzostw Polski na dystansie 400 metrów stylem zmiennym, a w  każdym starcie uzyskał rekord życiowy. Najlepsze wyniki Piotra to: finał A - 6 miejsce w Polsce 400 m styl zmienny,finał A - 7 miejsce w Polsce 200 m stylem motylkowym, finał B - 2 miejsce w finale i 12 miejsce w Polsce 200 m stylem zmiennym. Szczególne podziękowania dla dyrekcji szkoły - Pani Prasnowskiej i Pani Dudek za umożliwienie Piotrowi trenowania. Dziękujemy :))). Warto nadmienić, że uczeń jest w klasie o profilu informatyczno-technicznym  i jego plan treningowy został dostosowany do zajęć klasy mistrzostwa sportowego,tj. 3e, gdzie uczęszcza na treningi. Trenerem zawodnika jest Krzysztof Kretek.

Gratulacje dla zawodnika - czekamy na dalsze sukcesy.

 
Licytacja lalek z projektu Wszystkie Kolory Świata PDF Drukuj

Wielkie emocje, ogrom pozytywnej energii i niewyczerpane zasoby dobrego humoru towarzyszyły facebookowej aukcji charytatywnych lalek, wykonanych przez uczniów naszej szkoły wraz z ich całymi rodzinami! Do ostatniej sekundy trwała zacięta walka o niektóre lalki:) Odbiór tej licytacji przerósł najśmielsze oczekiwania Szkolnego Koła Wolontariatu i cel został osiągnięty- wszystkie lalki mają swojego nowego właściciela, a zebrane środki (ponad 800 zł) zostaną przekazane, wraz z raportem z realizacji projektu, na rzecz potrzebujących dzieci z Angoli.

Wielkie podziękowania wszystkim uczniom, którzy wykonali lalki i tym, którzy te "małe dzieła sztuki" zechcieli licytować. Wszyscy macie udział w ratowaniu zdrowia i życia dzieci.:))

Następne akcje (już w "realu") w przygotowaniu. Zapraszamy

Szkolne Koło Wolontariatu

 
Teatr w bibliotece PDF Drukuj

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie G4 przygotowali przedstawienie kukiełkowe dla swoich młodszych kolegów. Przez dwa tygodnie szkolna biblioteka "zamieniła się" w sale teatralną. Ciekawe rekwizyty, barwna dekorację i pomysłowe kukiełki wykonały uczennice, biorące udział w przedstawieniu. Sam scenariusz powstał na podstawie muzycznych Bajek-Grajek i bajki pt. Brzydkie Kaczątko. Nie zabrakło również efektów specjalnych (pękające jajka, lejąca się woda, wybuchowe konfetti), które dostarczyły dzieciom dużo uśmiech, emocji i wrażeń.

Na przedstawieniu gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 23, Przedszkola nr 19 oraz uczniów klas I-III ze SP nr 15, SP nr 3, ZS nr 8 i SP nr 17.

Reżyserem tego przedstawienia jest Pani Marta Trojnar

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 72

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.