logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Sukces przyrodników! PDF Drukuj

Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Aleksandra Koźlik (2c)

Szymon Ryszkowski (3c)

Michał Solik (3c)

zajęła II miejsce w  powiatowym konkursie przyrodniczo-ekologicznym "WSPÓŁCZESNE ZAGROŻENIA EKOLOGICZNE - POWIETRZE" . Drużyna musiała wykazać się obszerną wiedzą przyrodniczą - z geografii, biologii, chemii i ekologii oraz umiejętnościami praktycznymi - z zakresu analizy związków chemicznych i innych doświadczeń laboratoryjnych.

Serdecznie gratulujemy!

Uczniów przygotowali: p.Beata Pietrzykowska-Janczak, p.Paweł Gamża i p.Ksymena Frelich-Sygacz.

 
"Z biologią za pan brat" PDF Drukuj

Przez kilka ostatnich miesięcy trwał wyścig uczniów naszej szkoły o wiedzę i ... punkty w konkursie "Z BIOLOGIĄ ZA PAN BRAT". Tydzień po tygodniu rozwiązywali zestawy zadań biologicznych, wykazując się sporym zaangażowaniem i dociekliwością. Finałowy test ostatecznie zadecydował o następującej kolejności zwycięzców:

miejsce I - Jakub Błasiński (1a) i Wiktor Gawełczyk (1a)
miejsce II - Dominik Koprowski (1a) i Zuzanna Świątoniowska (3a)
miejsce III - Julia Brachman (3a) i Piotr Wesołowski (2a)

Serdecznie gratulujemy!

 
Sukces naszych lekkoatletów PDF Drukuj

Dnia 10. maja 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Żor w Lekkoatletyce Chłopców i Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział dziewiętnaścioro uczniów G4, w tym 15 dziewczyn i 4 chłopaków. W rezultacie drużyna dziewcząt, w składzie Alicja Goebel, Paulina Wilczek, Patrycja Klimiuk, Nina Kadela, Angelika Sularz, Zuzanna Wyppich, Marta Kałmuk, Daria Najberg, Aleksandra Dyoniziak, Alicja Dyoniziak, Nikol Kwiatkowska, Jadwiga Decner, Martyna Kowaliszyn, Martyna Grudka zajęła I miejsce. Natomiast ekipa chłopców: Kacper Ucherek, Natan Piotrowski, Kacper Kiemona, Cyprian Brilla uplasowała się na VI miejscu.

Poza klasyfikacją szkolną odbyła się tez indywidualna. Wszyscy zajęli wysokie miejsca, a najwyższe z nich to:

Więcej…
 
Wojewódzki Konkurs z Matematyki PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że Szymon Ryszkowski z klasy 3c zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki, bez problemu rozwiązując zadania z trzech etapów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Sukces Kamila Szeglowskiego PDF Drukuj

Dnia 04. maja 2017 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się II etap XVIII Wojewódzkiego Indywidualnego Konkursu z Fizyki dla Gimnazjum. Kamil Szeglowski z klasy II A zakwalifikował się do finału tego konkursu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 
Turniej BRD w naszej szkole PDF Drukuj

Dnia 27. kwietnia 2017 r.  nasza szkoła była organizatorem XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap powiatowy. Gościliśmy drużyny ze szkół podstawowych  oraz gimnazjum.

Do współpracy zaproszono Kuratorium Oświaty Delegatura w Rybniku, Wydział Edukacji w Żorach oraz funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Turniej obejmował trzy konkurencje: test wiadomości, rowerowy tor przeszkód oraz pierwszą pomoc przedmedyczną.

W klasyfikacji szkół podstawowych wygrała drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 z Żor, a wśród gimnazjalistów najlepszą okazała się drużyna z Gimnazjum Nr 4 w Żorach w składzie Karolina Kawka kl. IIID, Dawid Białowąs i Wojciech Wyżgoł z kl. III B

10 maja 2017 w Rybniku  w/w drużyny reprezentują powiat żorski  na etapie okręgowym.

Ekipę naszej szkoły do turnieju przygotowała Pani Elżbieta Bartosiewicz. Pierwszą pomoc przedmedyczną uczniowie klas III opanowali na zajęciach Edukacji dla bezpieczeństwa, prowadzonych przez Pana Piotra Krówkę.


Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 73

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.