logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Wieści z biblioteki PDF Drukuj

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - już się skończył, więc pora na podsumowanie konkursów. Miło mi poinformować, że "Mistrzem pięknego czytania" została Karolina Skupińska z kl.1a. W konkursie na prezentację multimedialną "Czytanie to moja pasja":

I miejsce zajęła Dorota Biłka z kl. 2a za "Cięcie"

II miejsce Agata Kopiec z kl. 2a za "Tajemniczy ogród"

III miejsce Paulina Siekierska z kl.1e za "Szatana z siódmej klasy".

W konkursie czytelniczym nagrodzono Paulinę Michalską z kl. 3b, Ilonę Dziedzinę z kl. 3d oraz Natalię Kiwerc z kl. 2a. Gratulacje !

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
Master of English PDF Drukuj

Przypominamy, że w piątek 29.10. mija termin oddawania kolejnych rozwiązanych testów w konkursie "Master of English". Zapraszamy do zmierzenia się z następną "porcją" zadań w miesiącu listopadzie.

 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Rybnik PDF Drukuj

W dniu 23.10.2010r. na terenie Elektrowni Rybnik odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Aquatlonie. W zawodach wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły: Patrycja Toman 1b, Hanna Stencel 1b, Natalia Kilińska 1b, Ania Stefaniak 2e, Monika Kwiatkowska 1c, Damian Gałach 1b, Aron Żyrek 1b, Adam Cielebucki 3a, Eryk Słociński 3a. Zawody te odbywają się w połączeniu dwóch dyscyplin pływania na dystansie 400 m i biegania na dystansie 1500 m dla zawodników młodzika tj. rocznika 1996,1995. Należy nadmienić, że uczniowie klasy pierwszej starowali w kategorii wyższej dla swojego rocznika. Najlepszym wynikiem wśród chłopców może pochwalić się Damian Gałach, który w łącznej klasyfikacji po dwóch konkurencjach zajął 5 miejsce, w kategorii dziewcząt 6 miejsce zajęła Anna Stefaniak. Z wyjątkiem Ani Stefaniak i Moniki Kwiatkowskiej pozostali zawodnicy to uczniowie klas pływackich tj. 1b oraz 3a naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!

 
Z działalności wolontariatu PDF Drukuj

15. października, grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w corocznej akcji "Pola Nadziei". Tego dnia większość żorskich szkół sadziła cebulki żonkili przed budynkiem nowopowstałego hospicjum stacjonarnego.

Dzień 16.października (sobota) był natomiast olbrzymim wyzwaniem dla wolontariuszy z naszego gimnazjum. Podczas oficjalnego otwarcia Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II dwunastoosobowa ekipa naszego szkolnego Wolontariatu zapewniła fantastyczną obsługę tego wydarzenia. Organizatorzy oraz zaproszeni goście (a było ich ponad 150!) doceniali wyróżniającą się postawę naszych uczniów, którzy ubrani w żółte koszulki z inicjałami Hospicjum, byli wszechobecni i służyli pomocą.

 

Więcej…
 
23 Międzynarodowy Mityng Pływacki Pałac Młodzieży w Katowicach PDF Drukuj

W dniach 22-23 października 2010 roku na pływalni Pałacu Młodzieży w Katowicach, odbył się kolejny 23 Międzynarodowy Mityng Pływacki. W zawodach startowało 330 zawodników i zawodniczek z 6 krajów /Serbia, Węgry, Słowacja, Słowenia,Ukraina oraz kluby z województwa śląskiego/. Znakomicie na tych zawodach zaprezentował się zawodnik UKS Salmo Żory, uczeń klasy 1 b Remigiusz Kolawa pobijając na czterech dystansach swoje rekordy życiowe. Pozwoliło to na zajęcie 1 miejsca na 50 m stylem grzbietowym z czasem 0:31,85, 1 miejsca na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:07,60, 1 miejsca na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 0:27,68, 3 miejsca na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem 1:08,32. Warto nadmienić, że Remigiusz był najlepiej punktującym zawodnikiem rocznika 1997 całego Mityngu. Wychowawcą i trenerem zawodnika jest p. Krzysztof Kretek. Serdecznie gratulujemy!

 
Pierwsza pomoc przedmedyczna PDF Drukuj

Twoją pasją jest pomoc ludziom? Chcesz rozwijać wiedzę na temat pierwszej pomocy? Szkolne koło PCK jest miejscem dla Ciebie! Zajmujemy się profilaktyką chorób i uczymy podstaw udzielania pierwszej pomocy.

25 października jest Dniem Młodzieży PCK - przeczytaj o nim w specjalnie przygotowanej gazetce (gablota przy sali 21).

W ramach koła będzie realizowany projekt edukacyjny dotyczący pierwszej pomocy przedmedycznej. Do udziału w nim zapraszamy uczniów pierwszych i drugich klas nieobjętych innymi projektami oraz uczniów klas trzecich. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę (27.10.2010.) o godz. 15:15.

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 80 z 91

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.