logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa PDF Drukuj

Szanowni Rodzice !

W tym roku nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dofinansowanie przeznaczone jest na uzupełnienie i uatrakcyjnienie zbiorów biblioteki szkolnej, poprzez  zakup nowości wydawniczych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem, mającym na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce,  a zwłaszcza promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez wzmacnianie roli bibliotek szkolnych.

Nie da się ukryć, że w dobie Internetu i kultury obrazkowej, coraz rzadziej sięgamy po książki, a w sieci czytamy bardzo pobieżnie i z mniejszą uwagą. Dłuższe wpisy najczęściej pomijamy; codzienna lektura sprowadza się często do niecierpliwego przeskakiwania z linka na link, z posta na post, z mema  na mem. Czujemy też mniejszą potrzebę zapamiętywania treści, bo przecież wszystko i tak jest w necie. Niestety takie byle jakie, wyrywkowe czytanie i okazjonalne sprawdzanie wiadomości osłabia nasze zdolności poznawcze - tracimy zdolność koncentracji, rozumienia i analizowania wiadomości.

Więcej…
 
Alert smogowy PDF Drukuj

W dniu 18.12.2018 r. Wojewódzki Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadziło II poziom  alertu smogowego.

W dniu jutrzejszym tj. 19.12.2018 r.  prognozuje się wystąpienie na w/w terenie ALARMU SMOGOWEGO. ( III stopień)

Mając powyższe na uwadze prosimy o zapoznanie się z treścią ostrzeżeń, powiadomienie pracowników, osób przebywających w państwa placówkach, oraz zastosowanie się do wydanych zaleceń.

W załączeniu przesyłam zalecenia do poziomu II i Alarmu Smogowego (poziom III)

 
Sukces pływaków PDF Drukuj

W dniach 14-16.12.2018r. uczniowie klasy 8g - zawodnicy UKS Salmo Żory: Julia Olma, Weronika Fira, Julia Kostrzewska, Nadia Lala, Zuzanna Grzymała, Jakub Śliwka, Daniel Stępiński, Jakub Oleksy wraz z trenerem Tomaszem Śliwką wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu, które odbyły się w Olsztynie. Po trzech dnach ciężkich zmagań i zaciętej rywalizacji wrócili zdobywając: Jakub Śliwka został dwukrotnym WICEMISTRZEM POLSKI na dystansach 100m i 200m stylem klasycznym oraz zdobył 4. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Nadia Lala została: 9 zawodniczką w Polsce na dystansie 100m stylem zmiennym, 12 zawodniczką na dystansie 200m stylem dowolnym oraz 17 zawodniczką na dystansie 200m stylem zmiennym. Weronika Fira uplasowała się na  9 miejscu na dystansie 800m stylem dowolnym, 19 -stym- na dystansie 200m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym oraz i została 20. zawodniczką na dystansie 100m stylem zmiennym. Julia Olma została 15. zawodniczką w Polsce na dystansie 200m stylem klasycznym.

Sztafeta dziewczyn w składzie: Zuzanna Grzymała, Julia Olma, Weronika Fira, Nadia Lala wywalczyła na tych mistrzostwach 6 miejsce Polsce na dystansie 4x200m stylem dowolnym, 8 miejsce na dystansie 4x100m stylem dowolnym oraz 13 miejsce na dystansie 4x100m stylem zmiennym. Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe. Na zawodach startowało 144 kluby z całej Polski. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 15 miejsce, a w punktowej - 22 miejsce.

Serdecznie gratulujemy tak udanego startu w zawodach zawodnikom, jak i trenerom.

 
Konkurs Kangur PDF Drukuj

Dnia 21.03.2019 o godz. 9.00  w budynku byłego G4 odbędzie  się  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur kl. IV-VIII i III gimnazjum. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie do 18.01.2019 wpłacają po 9zł nauczycielom uczącym matematyki.

 
MISTRZOWIE GENETYKI PDF Drukuj

Przez całe półrocze trwała rywalizacja uczniów klas III gimnazjum i klas VIII SP o uzyskanie tytułu szkolnego MISTRZA GENETYKI. Tydzień po tygodniu ochotnicy rozwiązywali zestawy zadań genetycznych, wykazując się sporym zaangażowaniem i dociekliwością. Finałowy test zadecydował o następującej kolejności zwycięzców:

w kategorii klas gimnazjalnych:
I miejsce: Wiktor GAWEŁCZYK (kl.3a)
II miejsce: Jakub BŁASIŃSKI (kl.3a) i Dawid ZNISZCZOŁ (kl.3c)
III miejsce: Paweł SŁOTA (kl.3a)

w kategorii klas ósmych SP:
I miejsce: Konstancja GDALA (kl.8c)
II miejsce: Natan KUŚMIREK (kl.8c)
III miejsce: Zuzanna JAROMIN (kl.8b) i Michał MAROSZEK (kl.8c)

Serdecznie gratulujemy wiedzy oraz wytrwałości i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspólną zabawę ;)

 
Konkursy przedmiotowe -kolejny etap PDF Drukuj

Z radością informujemy, że do następnego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych dostali się (uzyskując wymaganą ilość punktów) następujący uczniowie:

Szymon Brzycki (8D SP) - matematyka

Wiktor Gawełczyk (3A Gim)- matematyka

Oliwia Gembalczyk (3A Gim)- historia

Dominika Gawełczyk (3A Gim)- historia

Daniel Sadowski (3C Gim) - historia

Wiktor Gawełczyk (3A Gim) - biologia

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielom przygotowującym naszych geniuszy. Trzymamy kciuki za dalsze  etapy.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 91

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.