logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
III Runda Ligi Klubów Śląskich - pływanie PDF Drukuj

Dnia 15 lutego w Gliwicach odbyła się trzecia edycja Ligi Klubów Śląskich Szkół Gimnazjalnych i Licealnych, nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki i trzech zawodników. Najlepiej spisał się Szymon Jaworski zajmując II miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym oraz III miejsce 200m stylem motylkowym w kategorii 15 lat i starsi, a zarazem poprawiając swoje rekordy życiowe. Agnieszka Tomasiak otarła się o podium zajmując IV miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym i V miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym . Piotr Zdziebło także zajmuje IV miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym i VIII miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Olaf Pajączkowski zajmował V miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym oraz X miejsce 200m stylem motylkowym. Izabela Kusak zajęła VI miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz IX miejsce 50 m stylem dowolnym. Warto dodać że uczniowie nasi współzawodniczą z zawodnikami starszymi o 4 lata. Gratulacje! Dziękujemy Miastu Żory za wsparcie naszej dyscypliny sportowej.


 
Zajęcia z narciarstwa zjazdowego Soszów PDF Drukuj

13 lutego byliśmy w Soszowie, gdzie było naprawdę zajęciowo z narciarstwa zjazdowego :) oraz snowboardingu przewracanego :). Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetny klimat wjazdu. Zapraszamy chętnych na następne zajęcia i wycieczki z nami.

Hanna Lazar / Wojtek Wrożyna / Krzysztof Kretek

Następny wyjazd 27.02.2017 Wisła Nowa Osada - zapisy w gabinecie  WF

 
Projekt Wszystkie Kolory Świata PDF Drukuj

Po raz czwarty nasze gimnazjum bierze udział w projekcie UNICEF-u, który ma na celu pomoc potrzebującym dzieciom- tym razem w Angoli.

W holu, przy wejściu do szkoły, możecie zobaczyć lalki, które zostały wykonane przez uczniów G4. Już wkrótce będzie można zakupić te małe "dzieła sztuki" biorąc udział w licytacji on-line. O terminie poinformujemy w piątek.

Liczymy na liczny udział w aukcji.

Szkolne Koło Wolontariatu

 
I miejsce w wojewódzkim konkursie wiedzy historycznej PDF Drukuj

Rok 2016 został ogłoszony jako Rok Pamięci Ofiar Pacyfikacji KWK "Wujek". W powszechnej pamięci wydarzenia te przetrwały jako najbardziej tragiczne w całym stanie wojennym. Ich skutkiem była śmierć dziewięciu górników, z których najmłodszy miał zaledwie 19 lat. Jednym z wielu wydarzeń wpisujących się w obchody rocznicowe był wojewódzki konkurs wiedzy historycznej "Dziewięciu z Wujka - wydarzenia grudniowe sprzed 35 lat". 7 grudnia w sali Sejmu Śląskiego odbył się finał konkursu, w którym uczestniczyło prawie 70 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Piotr Wesołowski - uczeń klasy IIa naszego gimnazjum zajął w nim I miejsce (w kategorii gimnazja) i uzyskał tytuł Laureata. Uczniowie mieli okazję poznać Andrzeja Rozpłochowskiego (na zdj. z Piotrkiem) legendarnego działacza "Solidarności". Konkurs został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. W jego organizację włączyły się Wojewódzkie Ośrodki Metodyczne w Katowicach, Bielsku-Białej, Częstochowie oraz RODN WOM w Rybniku. Ucznia przygotowała pani Ewa Socha. Gratulujemy wiedzy  i sukcesu!

 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj

Kolejny kiermasz świąteczny za nami. Tradycyjnie już, wszyscy odwiedzający naszą szkołę rodzice, mogli nabyć przepiękne dekoracje oraz kartki świąteczne. Dużą popularnością cieszyły się również przepyszne, udekorowane z fantazją, ciasteczka. Wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy ofiarnie włączyli się w naszą charytatywną akcję DZIĘKUJEMY.

Koło Wolontariatu

 
Reforma edukacji PDF Drukuj

W związku z wprowadzaną od przyszłego roku szkolnego reformą edukacji przedstawiamy linki do stron, na których znajdują się ważne informacje.

Reforma edukacji _ Ministerstwo

Reforma edukacji_ Kuratorium

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 72

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.