logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Konkurs z języka polskiego PDF Drukuj

17 listopada 2009 r. odbył się w naszej szkole konkurs przygotowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Test składał się z czternastu zadań. Sprawdzał umiejętność rozumienia czytanego tekstu literackiego oraz wiedzę ogólną. W etapie szkolnym wzięło udział 18 uczniów.

Do II etapu konkursu przeszli: Adam Malczewski z klasy III c oraz Damian Borkowski z klasy III g.

Gratulujemy!!!

 
Zwyczjni nadzwyczajni PDF Drukuj

Wśród uczniów naszej szkoły znajdziecie wiele wyróżniających się swoją osobowością postaci. Istnieją jednak i takie osoby, na które ktoś z zewnątrz musi rzucić światło zainteresowania - inaczej nie ujawnią swych niezwykłych osiągnięć i nie przyznają się do posiadanego talentu...
Takim właśnie zwyczajnie nadzwyczajnym człowiekiem jest Miłosz Paprocki z III f, który od 6 roku życia trenuje baseball z drużyną BUKS Gepardy Żory.

Więcej…
 
Konkursy literackie. PDF Drukuj

Tegorocznym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego, który odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Ślaskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Zabrza jest Aneta Kumiszcza z klasy III f. Utwór naszej koleżanki znalazł się w VI tomie Antologii Poezji Dziecięcej.

II miejsce w VIII Regionalnym Konkursie Dziennikarskim zajęła Justyna Madejska, także z klasy III f. Organizatorem konkursu jest Dom Kultury Niewiadom.

Zdjęcia i szczegóły na stronie Koła Dziennikarskiego.

 
"Konkursowa" Biblioteka PDF Drukuj

Wyniki konkursów bibliotecznych:

Miło mi poinformować, iż:

"Mistrzem pięknego czytania" spośród uczniów klas I. został Paweł Głowaty z kl. Ia

W konkursie czytelniczym: I miejsce zajął Mateusz Michalski z kl. III c, równorzędnie II miejsce zajęli uczniowie z kl. II e Robert Jarosz i Daniel Musiałek

W konkursie plastycznym ?Ilustracja z ulubionej książki? nagrodzono prace Karoliny Sobik z kl. Ib, Kamila Michulca z kl. IIIc oraz Pauliny Michalik z kl. IIc.

Gratulacje

 
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj

dzien-jezykow-6.jpg

W miniony czwartek, tj. 28 października,uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zabawie językowej połączonej ze zbliżającym się świętem Halloween. Przygotowano specjalny quiz o językach i krajach europejskich, w którym uczestniczyli przedstawiciele klas I, II i III. Uczestnicy rozpoznawali sławne osobistości z różnych dziedzin życia, nazywali słynne budowle, rozpoznawali przedmioty charakterystyczne dla danego kraju oraz odpowiadali na pytania o językach europejskich.
Pierwsze miejsce w quizie językowym zajęli uczniowie klas II, drugie- uczniowie klas III, a trzecia pozycja przypadła klasom pierwszym. Pani dyrektor osobiście wręczyła dyplomy.
Dla naszych uczniów wystąpił również zespół Double Troube (Wojtek i Bartek z klasy III A) wykonując utwory Jimmiego Hendrixa, klasa III F przygotowała pokaz jesiennej mody a dziewczęta z klasy III G zaprezentowały utwór zespołu Tokyo Hotel. Było fajnie...
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj

Jak powszechnie wiadomo, 14 października jest Dniem Edukacji Narodowej, obchodzonym na pamiątkę wielkiego wydarzenia, jakim było powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej- pierwszego ministerstwa Oświaty Publicznej w Polsce i pierwszej tego typu instytucji w Europie.

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której koło filmowe miało okazję zaprezentować swoje dzieło pt.: "Nigdy nie mów nigdy."

Swoim wystepem zaskoczyła wszystkich klasa IIB. Uczniowie tej klasy sprawili, że na twarzach nauczycieli zagościł szeroki uśmiech.

Na zakończenie akademii każdy z nauczycieli otrzymał różę- symbol szacunku i uczniowskiej życzliwości.

 
« pierwszapoprzednia818283848586878889następnaostatnia »

Strona 88 z 89

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.