logo

Dla trzecioklasistów

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Inauguracja Pół Nadziei w żorskim hospicjum PDF Drukuj

4.października 2017r.  klasa 7F wzięła udział w inauguracji Pół Nadziei w żorskim  hospicjum. Po uroczystym powitaniu gości i występach artystycznych utalentowanych uczniów, na wszystkich zebranych czekała miła niespodzianka - ogromny tort (każdy mógł się nim poczęstować:) Po degustacji nastąpiła najważniejsza część uroczystości - sadzenie cebulek żonkili, które wczesną wiosną pięknie zakwitną w hospicyjnym ogrodzie.  Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem zabrali się do pracy.

Warto przypomnieć, że żonkile są symbolem naszej solidarności z chorymi.

 
Dzień Chłopaka PDF Drukuj

W dniu 29 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Na apelach zorganizowanych z tej okazji, młodzi mężczyźni zmierzyli się z bardzo trudnymi zadaniami. Było: obieranie cebuli na czas, zaplatanie warkocza, taniec, przyszywanie guzika ( ile trudu kosztuje nawleczenie igły wie tylko ten, który nawlekał), malowanie autoportretu, czy pisanie listu intencyjnego do przyszłego teścia. No i przerywnik - chór... dziewczyny z klasy 2c pokazały klasę i skradły męskie serca. No i szanowne jury wyłoniło najlepszych. W kategorii klas siódmych zwyciężył Daniel Stępiński, natomiast super chłopakiem z klas gimnazjalnych okazał się Kacper Ucherek - rozbroił wszystkich swoim listem do teścia. Zwycięzcy otrzymali darmowe wejściówki na Paintball - typowo męskie. Gratulujemy!

 
Event ekologiczny PDF Drukuj

W sobotę 23 września uczniowie klasy 3 c Gimnazjum nr 4 (Sp nr 17) pod opieką Pani Anny Gaszka i Pani Katarzyny Szczygieł wzięli udział w evencie ekologicznym we współpracy z Towarzystwem Baloo, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną z Rybnika oraz ZHP Żory. Event odbył się na terenie ośrodka MOSiR w Roju. Dzieci i młodzież stworzyła pociąg do segregowania odpadów (w Realu i domyśle), młodzież gimnazjum przypomniała zasady segregowania śmieci, a ze świeżych owoców i warzyw powstały ciekawe formy. Po pracy spokojnie wszyscy uzupełnili kalorie kiełbaską z rusztu. Pięknie i pożytecznie spędzony czas. I pochwały... dla kogo? Dla naszych gimnazjalistów za postawę i zaangażowanie. Dzięujemy!

 
Dobry start naszych lekkoatletek PDF Drukuj

W dniach 23-24.09.2017 r.w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski U16, w których udział wzięły dwie nasze uczennice, a zarazem zawodniczki UKS "CZWÓRKA" Żory - Alicja Goebel i Zuzanna Wyppich. Był to ich pierwszy kontakt z zawodami o tak dużej randze, a mimo to zaprezentowały się z dobrej strony. Pomimo loteryjnych warunków występujących podczas startów, pokazały siłę charakteru, co ostatecznie pozwoliło zająć kolejno: 18 miejsce  - Alicja Goebel i 19 miejsce w Polsce -Zuzanna Wyppich. Warto podkreślić także, że dziewczęta rywalizowały z koleżankami o rok starszymi, co daje dobry prognostyk w przyszłym roku.

 
Pola nadziei PDF Drukuj

Po trzech dniach akcji "Moje Pole Nadziei" zostały jeszcze cebulki żonkili. W poniedziałek 2. października wolontariusze będą je nadal dystrybuować. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im.Jana Pawła II w Żorach. Dołączcie do tej pięknej akcji i posadźcie swoje pole(tko) nadziei (nawet w doniczce:))

 
Warsztaty językowe z Jimem PDF Drukuj

26 września, z okazji Europejskiego Dnia Języków, odbyły się w naszej szkole warsztaty z języka angielskiego, w których uczestniczyli uczniowie klas siódmych. Zajęcia przygotował znany i ceniony w Żorach nauczyciel z Irlandii Jim McCarthy, który prowadzi w Żorach szkołę językową Pascal Connect School. Podczas prezentacji Jim opowiedział naszym uczniom o swojej ojczyźnie, jej tradycjach, kulturze, sławnych postaciach z branży filmowej i muzycznej oraz o wielu innych ciekawostkach dotyczących zielonej wyspy Irlandii. Było ciekawie i wesoło!

W listopadzie Jim pojawi się w naszej szkole ponownie, aby poprowadzić warsztaty dla klas II oraz III gimnazjum. Już nie możemy się doczekać!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 79

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.