logo

Dla trzecioklasistów

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii PDF Drukuj

Szymon Brzycki - uczeń kl. 7d znalazł się w gronie 35 laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.

Serdeczne gratulacje dla Szymona oraz p. Ewy Sochy, która przygotowała ucznia do konkursu.

 
Konkurs Brain Twister PDF Drukuj

W zakładce Konkurs Brain Twister opublikowano nowy zestaw na miesiąc marzec. Powodzenia!

 
Zmień los- oddaj włos PDF Drukuj

Zmień los - oddaj włos to hasło kampanii, która już po raz trzeci odbywać się będzie w Żorach we współpracy z Fundacją RaknRoll. Akcja, której koordynatorem w mieście jest Urząd Miasta, ma na celu zbiórkę włosów, które przeznaczone zostaną na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.  Na jedną perukę potrzeba włosów od 5 do 10 osób. Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. Fundacja przekazuje pacjentom peruki nieodpłatnie. W akcji może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona - każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

W tym roku w akcji weźmie udział również nasza szkoła. Finał akcji zaplanowany został na 30 maja 2018 roku tj. środa. Wtedy też uczniowie i uczennice naszej szkoły tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych, będą mogli  przekazać włosy, które w szkole obcinać będą profesjonalne fryzjerki i w zamian nieodpłatnie zrobią fryzurę darczyńcy.
Koordynatorem akcji w szkole są panie Elżbieta Nowak (budynek SP17) i Katarzyna Szczygieł (budynek G 4)

Więcej…
 
Świetny występ lekkoatletow PDF Drukuj

Dnia 17.02.2018 r odbyły się w Raciborzu Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików, w których startowali zawodnicy UKS Czwórka Żory, a zarazem nasi uczniowie. w składzie: Alicja Goebel, Zuzanna Wyppich, Daria Najberg, Weronika Woźniak i Cyprian Brilla. Wszyscy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, dominując w biegach sprinterskich oraz pokazując moc i szybkość na bieżni, co przełożyło się na znakomite wyniki. 

Alicja Goebel została Mistrzynią Ślaska w biegu na 60 m łamiąc magiczna barierę 8 sekund, uzyskując nowy rekord życiowy wynoszący obecnie 7,99s ( jest to obecnie czwarty wynik w Polsce!!!). Alicja wytarowała również na dystansie 300 m, w którym tez wybiegała nowy rekord życiowy. Ostatecznie uplasował ją na 5 miejscu w województwie 

Zuzanna Wyppich to multimedalistka z Raciborza - tak można powiedzieć o tej dziewczynie po Mistrzostwach Województwa Ślaskiego Młodzików. Uczestniczyła w dwóch konkurencjach: bieg na 60 m i 300 m. W biegu na 60 m uzyskała znakomity wynik 8,10 s, co jest nowym rekordem życiowym zawodniczki i który uplasował ją tuż za Alicją. W Biegu na 300 m Zuzia nie miała sobie równych i zwyciężyła z czasem 43,14s.  Zaznaczyć trzeba, że Zuzia tydzień wcześniej nabiegała na tym samym dystansie wynik 41,80 s, co daje jej aktualnie 2 miejsce na listach krajowych wśród młodziczek!!!   

Cyprian Brilla na Mistrzostwach Śląska Młodzików zmagał się z dystansem 60 m i 300 m. Ostatecznie w biegu na 60 m zajął 5 miejcie, a w biegu na 300 m 7 miejsce. Podkreślić trzeba, ze Cyprian w zeszłym sezonie biegał średnie dystanse a nie sprinty, dlatego wielkie brawa za wszechstronność. Na pewno jeszcze pokaże na co go stać! 

Ponadto w biegu na 600 m zmierzyły się Daria NajbergWeronika Woźniak, które swoja rywalizacje zakończyły na 22 i 24 miejscu osiągając przyzwoite rezultaty:) Wielkie gratulacje!

 
Nowy zestaw w konkursie Brain Twister PDF Drukuj

W zakładce Konkurs Brain Twister opublikowany jest zestaw zadań na luty. Powodzenia!

 
Ola w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii! PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Koźlik, uczennica klasy 3c gimnazjum, zakwalifikowała się do ostatniego - wojewódzkiego etapu Konkursu Przedmiotowego z Biologii.

Serdeczne gratulacje!

Trzymamy kciuki za finał!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 83

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.