logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Sukces w VIII Konkursie Literatury Sakralnej PDF Drukuj

5 czerwca w Zespole Szkół Społecznych w Żorach odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Literatury Sakralnej. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Wesołowki z kl. 3A i Jonasz Marzęta z kl. 2D. Z radością informujemy, że Jonasz zdobył I miejsce, natomiast  Piotr uplasował się na miejscu II.

10 czerwca o godzinie 16:00 w kościele p.w. Św. Brata Alberta odbędzie się gala laureatów konkursu, podczas której będziemy mogli usłyszeć nagrodzonych.

Serdecznie gratulujemy!

 
Sukcesy w konkursach PDF Drukuj

I miejsce w Etapie Drużynowym XLI. Konkursu Powiatowego ?Co wiesz o Żorach? i zdobycie Pucharu Prezydenta Miasta Żory

18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Żorach odbył się XLI. konkurs drużynowy: "Co wiesz o Żorach?". Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona podczas eliminacji szkolnych, w skład której weszli: Szymon Brzycki (kl. 7d), Zuzanna Jaromin (kl. 7b) oraz Dawid Zniszczoł (kl. 2c). Nasi uczniowie zajęli I miejsce w mieście i zdobyli Puchar Prezydenta Miasta Żory. Tym samym powtórzyli sukces swoich starszych kolegów z poprzedniego roku. Warto dodać, że po reformie systemu oświaty konkurencja jest większa, zamiast 7 szkół, jak było dotychczas, w tegorocznej rywalizacji mogło wziąć udział 13 szkół (12 wystawiło swoich reprezentantów). Konkurs drużynowy stanowi jednocześnie przepustkę do dalszej rywalizacji o zaszczytny tytuł Omnibusa Żorskiego oraz cenne nagrody. Członkom drużyny z SP-17 udało się dostać do ścisłej, dziesięcioosobowej czołówki. W klasyfikacji generalnej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

II - Szymon Brzycki
IV - Zuzanna Jaromin
V - Dawid Zniszczoł

Gratulacje!

Dawid Zniszczoł najlepszy w XLI. Konkursie Powiatowym ?Co wiesz o Żorach? o tytuł Omnibusa Żorskiego

5 czerwca 2018 r. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach odbył się LXI. Powiatowy Konkurs "Co wiesz o Żorach?" o tytuł Omnibusa Żorskiego. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów, którym drogę do Finału otworzyły świetne wyniki, uzyskane podczas etapu drużynowego. W gronie 10 uczestników nasi uczniowie uplasowali się bardzo wysoko.

I miejsce zajął Dawid Zniszczoł (kl. 2c), jednak nie uzyskał tytułu Omnibusa Żorskiego. Do pełnego sukcesu zabrakło mu regulaminowego 1 punktu. Za swoją rozległą wiedzę został nagrodzony tabletem. III miejsce zajął Szymon Brzycki (kl. 7d), który otrzymał smartfon. Na IV miejscu uplasowała się Zuzanna Jaromin (kl. 7 b), która dostała głośnik bezprzewodowy.
Wszyscy uczniowie otrzymali również wydawnictwa książkowe.
Zgodnie z regulaminem konkursu, z uwagi na nieprzyznanie tytułu Omnibusa Żorskiego, laptop przeznaczony dla Laureata przypadł szkole, która zwyciężyła w konkursie drużynowym - czyli naszej.
Gratulacje!

 
Sukces w X Powiatowym Konkursie Biologiczno-Chemicznym PDF Drukuj

Miło nam poinformować o sukcesie uczniów naszego gimnazjum, odniesionym w X Powiatowym Konkursie Biologiczno - Chemicznym zorganizowanym przez ZSO im. Karola Miarki w Żorach.
Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni i zdobyli:
I miejsce: Kamil Szeglowski (3a) i Miłosz Tomecki (3b)
II miejsce: Aleksandra Koźlik (3c) i Michał Mieszczak (3c)
IV miejsce: Joanna Sekienda (3c) i Krzysztof Sekienda (3c)


Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
Zbieramy zużyte baterie PDF Drukuj

Wraz z końcem roku szkolnego kończy się w naszym mieście i w naszej szkole kolejna już edycja konkursu pod hasłem: "Odzyskajmy zużyte baterie!".

Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2017/18 w naszej szkole najwięcej baterii zebrała klasa 2c gimnazjum - zasypała nas ogromną liczbą 12580 sztuk, co w przeliczeniu na jednego ucznia tej klasy daje aż 419 baterii ! W nagrodę cała klasa zostanie zaproszona przez organizatorów konkursu, czyli Urząd Miasta Żory,  na seans filmowy w kinie "Na Starówce".

Na wyróżnienie zasługują także klasy:

2b G - 5236 sztuk, czyli 163,6 na osobę

2a G - 4107 sztuk, czyli 132,5 na osobę

7c SP - 3070 sztuk, czyli 141,8 na osobę

2d G - 1924 sztuki, czyli 68,7 na osobę

7e SP - 1915 sztuk, czyli 87 na osobę

W zbiórce baterii wzięły także udział klasy: 2e G, 3a G i 7b SP.

Więcej…
 
Finał konkursu Brain Twister PDF Drukuj

Od października do kwietnia uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami z języka angielskiego w ramach szkolnego konkursu Brain Twister. Do II etapu zakwalifikowały się osoby:

KLasy VII: Konstancja Gdala 7c, Natan Kuśmirek 7c, Jakub Hajduk 7g
Klasy gimnazjalne:Jakub Błasiński 2a, Magdalena Dąbrowska 2a, Wiktor Gawełczyk 2a, Dominik Koprowski 2a, Wiktoria Woźniak 2a, Daniel Sadowski 2c, Jakub Rowiński 2d, Jakub Piotrowski 3a, Miłosz Tomecki 3b, Monika Babilas 3c, Karolina Kristof 3c, Klaudia Ledwoch 3e, Kacper Ucherek 3e.


Finał konkursu odbędzie się 6 czerwca o  godzinie 15.40 w sali nr 24. Będzie polegał on na napisaniu testu gramatyczno-leksykalnego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wytrwałość i życzymy powodzenia podczas II etapu.

 
Sukces lekkoatletów PDF Drukuj

Dnia 26.04.2018r.  odbyły się na terenie Gimnazjum nr 4 Powiatowe Drużynowe Zawody w Lekkoatletyce młodzieży szkolnej chłopców i dziewcząt. Wzięli w nich udział również nasi uczniowie. W ostatecznym rozrachunku zajęli oni pierwsze miejsca, co dało im możliwość wystartowania w zawodach rejonowych,  18.05.2018 r  w Rybniku. W tych zawodach obydwie drużyny zdobyły drugie miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 86

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.