logo

Dla trzecioklasistów

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Sukces pływaków PDF Drukuj

W dniach 14-16.12.2018r. uczniowie klasy 8g - zawodnicy UKS Salmo Żory: Julia Olma, Weronika Fira, Julia Kostrzewska, Nadia Lala, Zuzanna Grzymała, Jakub Śliwka, Daniel Stępiński, Jakub Oleksy wraz z trenerem Tomaszem Śliwką wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu, które odbyły się w Olsztynie. Po trzech dnach ciężkich zmagań i zaciętej rywalizacji wrócili zdobywając: Jakub Śliwka został dwukrotnym WICEMISTRZEM POLSKI na dystansach 100m i 200m stylem klasycznym oraz zdobył 4. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Nadia Lala została: 9 zawodniczką w Polsce na dystansie 100m stylem zmiennym, 12 zawodniczką na dystansie 200m stylem dowolnym oraz 17 zawodniczką na dystansie 200m stylem zmiennym. Weronika Fira uplasowała się na  9 miejscu na dystansie 800m stylem dowolnym, 19 -stym- na dystansie 200m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym oraz i została 20. zawodniczką na dystansie 100m stylem zmiennym. Julia Olma została 15. zawodniczką w Polsce na dystansie 200m stylem klasycznym.

Sztafeta dziewczyn w składzie: Zuzanna Grzymała, Julia Olma, Weronika Fira, Nadia Lala wywalczyła na tych mistrzostwach 6 miejsce Polsce na dystansie 4x200m stylem dowolnym, 8 miejsce na dystansie 4x100m stylem dowolnym oraz 13 miejsce na dystansie 4x100m stylem zmiennym. Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe. Na zawodach startowało 144 kluby z całej Polski. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 15 miejsce, a w punktowej - 22 miejsce.

Serdecznie gratulujemy tak udanego startu w zawodach zawodnikom, jak i trenerom.

 
Konkurs Kangur PDF Drukuj

Dnia 21.03.2019 o godz. 9.00  w budynku byłego G4 odbędzie  się  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur kl. IV-VIII i III gimnazjum. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie do 18.01.2019 wpłacają po 9zł nauczycielom uczącym matematyki.

 
MISTRZOWIE GENETYKI PDF Drukuj

Przez całe półrocze trwała rywalizacja uczniów klas III gimnazjum i klas VIII SP o uzyskanie tytułu szkolnego MISTRZA GENETYKI. Tydzień po tygodniu ochotnicy rozwiązywali zestawy zadań genetycznych, wykazując się sporym zaangażowaniem i dociekliwością. Finałowy test zadecydował o następującej kolejności zwycięzców:

w kategorii klas gimnazjalnych:
I miejsce: Wiktor GAWEŁCZYK (kl.3a)
II miejsce: Jakub BŁASIŃSKI (kl.3a) i Dawid ZNISZCZOŁ (kl.3c)
III miejsce: Paweł SŁOTA (kl.3a)

w kategorii klas ósmych SP:
I miejsce: Konstancja GDALA (kl.8c)
II miejsce: Natan KUŚMIREK (kl.8c)
III miejsce: Zuzanna JAROMIN (kl.8b) i Michał MAROSZEK (kl.8c)

Serdecznie gratulujemy wiedzy oraz wytrwałości i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspólną zabawę ;)

 
Konkursy przedmiotowe -kolejny etap PDF Drukuj

Z radością informujemy, że do następnego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych dostali się (uzyskując wymaganą ilość punktów) następujący uczniowie:

Szymon Brzycki (8D SP) - matematyka

Wiktor Gawełczyk (3A Gim)- matematyka

Oliwia Gembalczyk (3A Gim)- historia

Dominika Gawełczyk (3A Gim)- historia

Daniel Sadowski (3C Gim) - historia

Wiktor Gawełczyk (3A Gim) - biologia

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielom przygotowującym naszych geniuszy. Trzymamy kciuki za dalsze  etapy.

 
Sukces przyrodników PDF Drukuj

Miło nam poinformować o sukcesie przyrodników z naszego gimnazjum, którzy wzięli udział w ramach Dnia Naukowego Liceum, w IX Edycji Rejonowego Konkursu Przyrodniczego zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach. Uczniowie startowali w dwuosobowych drużynach i pisali test z biologii, chemii, geografii i fizyki. Drużyna z klasy 3a tj. Karolina Radziszewska i Wiktor Gawełczyk zdobyła w konkursie II miejsce. Serdecznie gratulujemy! Pozostałym dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Gratulacje również dla nauczycieli, którzy przygotowywali przez 3 lata uczniów do tego konkursu.

 
Miłe odwiedziny PDF Drukuj

6 grudnia, zgodnie z tradycją, święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. I oczywiście tym razem nie ominął naszej szkoły. To dobry znak:)

Było kolorowo i słodko.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 83

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.