logo

Logowanie
Sukcesy w konkursach PDF Drukuj

I miejsce w Etapie Drużynowym XLI. Konkursu Powiatowego ?Co wiesz o Żorach? i zdobycie Pucharu Prezydenta Miasta Żory

18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Żorach odbył się XLI. konkurs drużynowy: "Co wiesz o Żorach?". Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona podczas eliminacji szkolnych, w skład której weszli: Szymon Brzycki (kl. 7d), Zuzanna Jaromin (kl. 7b) oraz Dawid Zniszczoł (kl. 2c). Nasi uczniowie zajęli I miejsce w mieście i zdobyli Puchar Prezydenta Miasta Żory. Tym samym powtórzyli sukces swoich starszych kolegów z poprzedniego roku. Warto dodać, że po reformie systemu oświaty konkurencja jest większa, zamiast 7 szkół, jak było dotychczas, w tegorocznej rywalizacji mogło wziąć udział 13 szkół (12 wystawiło swoich reprezentantów). Konkurs drużynowy stanowi jednocześnie przepustkę do dalszej rywalizacji o zaszczytny tytuł Omnibusa Żorskiego oraz cenne nagrody. Członkom drużyny z SP-17 udało się dostać do ścisłej, dziesięcioosobowej czołówki. W klasyfikacji generalnej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

II - Szymon Brzycki
IV - Zuzanna Jaromin
V - Dawid Zniszczoł

Gratulacje!

Dawid Zniszczoł najlepszy w XLI. Konkursie Powiatowym ?Co wiesz o Żorach? o tytuł Omnibusa Żorskiego

5 czerwca 2018 r. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach odbył się LXI. Powiatowy Konkurs "Co wiesz o Żorach?" o tytuł Omnibusa Żorskiego. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów, którym drogę do Finału otworzyły świetne wyniki, uzyskane podczas etapu drużynowego. W gronie 10 uczestników nasi uczniowie uplasowali się bardzo wysoko.

I miejsce zajął Dawid Zniszczoł (kl. 2c), jednak nie uzyskał tytułu Omnibusa Żorskiego. Do pełnego sukcesu zabrakło mu regulaminowego 1 punktu. Za swoją rozległą wiedzę został nagrodzony tabletem. III miejsce zajął Szymon Brzycki (kl. 7d), który otrzymał smartfon. Na IV miejscu uplasowała się Zuzanna Jaromin (kl. 7 b), która dostała głośnik bezprzewodowy.
Wszyscy uczniowie otrzymali również wydawnictwa książkowe.
Zgodnie z regulaminem konkursu, z uwagi na nieprzyznanie tytułu Omnibusa Żorskiego, laptop przeznaczony dla Laureata przypadł szkole, która zwyciężyła w konkursie drużynowym - czyli naszej.
Gratulacje!

 

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.