logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Aktualności


Pola nadziei PDF Drukuj

Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się w akcję "Moje pole nadziei" na rzecz podopiecznych żorskiego hospicjum. W środę 27.09, czwartek 28.09 i piątek 29.09 2017r. nasi wolontariusze będą rozprowadzali cebulki żonkili. Można je posadzić w ogródku lub w doniczce, aby na wiosnę cieszyć się kwitnącymi żonkilami- symbolem solidarności z chorymi. Zachęcamy wszystkich do fotograficznej dokumentacji: sadzenia, a następnie kwitnących już wiosennych kwiatów.

 
Zbiórka karmy z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt PDF Drukuj

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki karmy dla zwierząt z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt. Zebrane artykuły przekazane zostaną Żorskiemu Stowarzyszeniu dla Zwierząt.

 
Szkolenie wolontariuszy PDF Drukuj

12 grudnia wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji "Nowa Szansa". Warsztaty składały się  z kilku elementów:

1) spotkania z psychologiem (m.in. kwestie radzenia sobie ze stresem i obciążeniem psychicznym);

2) spotkania z fizjoterapeutą (m.in. zasady prawidłowej opieki nad osobami o ograniczonej sprawności);

3) praktyczny instruktaż pierwszej pomocy;

4) prawne aspekty wolontariatu - prawa i obowiązki wolontariusza i korzystającego.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli uczestniczyć w tego typu warsztatach!

 
Zbiórka żywności w Auchan PDF Drukuj

Każdego roku Święta Bożego Narodzenia są okazją do dostrzeżenia tego, że wokół nas są potrzebujący. Kiedy my oddajemy się zakupowym szaleństwom, oni martwią się o swój codzienny los. W sobotę uczniowie naszej szkoły poświęcili swój wolny czas i zbierali produkty żywnościowe w Auchan. Serdecznie dziękujemy im za zaangażowanie! Produkty te otrzymają potrzebujący, którzy spotkają się na spotkaniu opłatkowym w parafii św. Stanisława. Każdego roku w takim spotkaniu uczestniczy ok. 150 osób.

 
"Kup lalkę-pomóż dzieciom w Sudanie Południowym." PDF Drukuj

W dniu 27.01.2015 r od godz.17.00 wszyscy rodzice odwiedzający naszą szkołę (przy okazji wywiadówek!) będą mogli zapoznać  się z projektem "Wszystkie kolory świata". Uczniowie przeprowadzą zbiórkę pieniężną na zakup szczepionek dla dzieci w Sudanie Południowym. Na specjalnym stoisku zaprezentowane będą również lalki wykonane przez uczniów. Chętni mogą stać się szczęśliwym posiadaczem tego, jedynego w swoim rodzaju, "dzieła sztuki" . Zapraszamy!

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.