logo

Logowanie




feed-image Feed Entries
Aktualności


Wspomóżmy psy z żorskiego azylu PDF Drukuj

W każdy wtorek maja, na dużej przerwie (12.10-12.25) w sali 012, wolontariusze naszego gimnazjum przeprowadzą zbiórkę karmy dla psów z żorskiego azylu. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w tę akcję- psiaki czekają na nasz gest dobroci:-)

 
Zbiórka żywności w Auchan PDF Drukuj

Nasi wolontariusze nie tylko w tygodniu mają ręce pełne roboty. Także weekendy potrafią poświęcić tym, którzy tego potrzebują. I tak też było w zeszłą sobotę. Wolontariusze z naszej szkoły przyłączyli się do akcji zbiórki żywności w Auchan, zorganizowanej przez koło charytatywne przy parafii św. Stanisława. Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym.

 
Adopcja Serca PDF Drukuj

W środę wolontariusze z Gimnazjum nr 4 zebrali prawie 140 zł, które przekażą naszej koleżance Marii Kirabo z Afryki. Przypomnijmy, że nasza szkoła podjęła się odpowiedzialnego zadania - adopcji serca na odległość. Naszą podopieczną jest właśnie Maria Kirabo, która przesłała nam pierwszy list.

Dziękujemy za Waszą hojność!

 
Dzień Wolontariusza PDF Drukuj

Jak co roku 5. grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszym gimnazjum bardzo prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu, a w nim niemała grupka osób, które nie szczędzą czasu i serca, aby spieszyć z bezinteresowną pomocą tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Z tej okazji, 6 grudnia na szkolnym apelu wszyscy nasi szkolni wolontariusze otrzymali pamiątkowe dyplomy, a cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z akcjami charytatywnymi, w których bierzemy udział. A są to:

  • udział w kampanii "Hospicjum to też życie" oraz "Pola Nadziei",
  • udział w misyjnej akcji "Adopcja serca",
  • świąteczna pomoc finansowa i rzeczowa na rzecz rodzin potrzebujących
  • zbiórka plastikowych nakrętek, co pozwoli na zakup wózka inwalidzkiego
  • otoczenie troską zwierząt z żorskiego azylu
  • świąteczna zbiórka maskotek
  • występy dla dzieci z OREW-u

Ponadto, uczennice naszej szkoły Daria Nowak oraz Aneta Płocharska poprowadziły 5 grudnia Galę Wolontariatu, podczas której wręczono statuetki Wolontariusza Roku 2010 na terenie Żor.

Józef Korzeniowski powiedział, że "im szlachetniejsze człowiek ma serce, tym bardziej pragnie swym szczęściem podzielić się z innymi."

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za czas i serce, a tych którzy chcą włączyć się w działalność wolontariatu serdecznie zapraszamy. Opiekunami Koła są panie: Hanna Lazar i Luiza Peła.

 
Pola nadziei oraz otwarcie Hospicjum Stacjonarnego PDF Drukuj

15. października, grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w corocznej akcji "Pola Nadziei". Tego dnia większość żorskich szkół sadziła cebulki żonkili przed budynkiem nowopowstałego hospicjum stacjonarnego.

Dzień 16.października (sobota) był natomiast olbrzymim wyzwaniem dla wolontariuszy z naszego gimnazjum. Podczas oficjalnego otwarcia Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II dwunastoosobowa ekipa naszego szkolnego Wolontariatu zapewniła fantastyczną obsługę tego wydarzenia. Organizatorzy oraz zaproszeni goście (a było ich ponad 150!) doceniali wyróżniającą się postawę naszych uczniów, którzy ubrani w żółte koszulki z inicjałami Hospicjum, byli wszechobecni i służyli pomocą.

Serdeczne podziękowania dla Oli Mazur, Gabrysi Silwanowicz, Nikoli Książkiewicz, Natalii Kiwerc, Sonii Florczak, Roksany Dańczak, Karoliny Kuli, Oli Duziak, Kamili Wieczorek, Marty Fryc, Patrycji Rychlickiej oraz Pawła Samka.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć.

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 3 z 4

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.