logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Aktualności


Na rzecz potrzebujących PDF Drukuj

Koło Wolontariatu wykonało kartki i zorganizowało ich sprzedaż z okazji Dnia Chłopca. Każdy uczeń naszej szkoły mógł zakupić ozdobną kartkę w cenie 1 zł. Nasze koło zebrało 50 zł, które zostaną przekazana na rzecz osób niepełnosprawnych.

 
Adopcja serca PDF Drukuj

Sekretariat Misyjny Ojców Franciszkanów przesłał list naszemu szkolnemu Kołu Wolontariatu, w którym przedstawia Marię Kirabo, której będziemy pomagać w ramach "Adopcji serca".

 
Kolejna akcja szalonych wolontariuszy... PDF Drukuj

Wczoraj szego dnia wspaniali uczniowie naszej szkoły wyruszyli w niebezpieczną podróż do SP 17, by nieść kaganek oświaty wszędzie tam, gdzie jest on niezbędny... czyli... pomagali w nauce uczniom ze szkoły podstawowej. Inicjatywa zielonej szkoły będzie trwała do końca czerwca.

 
Wolontariat w naszej szkole PDF Drukuj

Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyło koło wolontariatu.

Najważniejszym zadaniem jest niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Naszym pierwszym celem jest wzięcie udziału w projekcie adopcji na odległość, która polega na wsparciu finansowym jednego dziecka żyjącego w Afryce. Dzięki naszej pomocy kolega z Afryki będzie mógł pójść do szkoły, a przede wszystkim będzie miał zagwarantowany jeden posiłek. Dla nas jest to niewyobrażalne, ale takie właśnie są realia życia na Czarnym Lądzie. Dlatego z wielką radością projektujemy i wykonujemy kartki świąteczne, ozdoby na choinkę i świeczniki, które będą sprzedawane podczas zebrań dla rodziców. Dzięki temu uda się nam zebrać pieniądze na pierwszą ratę dla naszego przyjaciela z Afryki.

 

To tylko początek naszej pracy! Wkrótce kolejne nowinki.

Jeśli chciałbyś się do nas przyłączyć, zapraszamy! Potrzeba rąk do pracy a przede wszystkim chęci.

"Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać" (S. Sojka)

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 4 z 4

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.