logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Aktualności


Projekt "Wszystkie kolory świata" PDF Drukuj

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Wszystkie kolory świata" pod auspicjami UNICEF-u. Celem projektu jest pomoc dzieciom w Sudanie Południowym. Wielu uczniów naszego gimnazjum poszerzyło wiedzę na temat "kolorytu" zwyczajów, kultur i życia codziennego ludzi na całym globie. Efektem końcowym ich pracy są wykonane lalki reprezentujące mieszkańców różnych zakątków Ziemi. Jedna z tych lalek może reprezentować Gimnazjum nr 4 w  konkursie na "najbardziej oryginalną lalkę." Zapraszamy do głosowania w dniach 26-30 stycznia. Zapoznajcie się z kandydatkami:)

 
III miejsce w Grze Miejskiej PDF Drukuj

5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach podczas VI Gali Wolontariatu rozdane zostały nagrody dla zwycięzców Gry Miejskiej "Questing NGO". Nasze uczennice: Patrycja Bałdyga, Maria Gaszka, Adrianna Dziubińska, pod opieką Pani Agnieszki Zwyrtek, zdobyły trzecie miejsce w tym konkursie. W rywalizacji udział brały żorskie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Pierwszy etap gry polegał na zdobyciu informacji na temat żorskich organizacji pozarządowych poprzez odwiedzanie ich siedzib i przeprowadzanie wywiadów z jego przedstawicielami. Etap ten kończył się testem wiedzy na temat tych organizacji. W drugim etapie uczniowie wraz z opiekunem przygotowywali krótki filmik na temat uczestnictwa w grze.

 
Projekt "Wszystkie kolory świata" PDF Drukuj

W związku z przynależnością naszej szkoły do Klubu Szkół Unicef, podjęliśmy się wykonania kolejnego projektu edukacyjnego: WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Celem projektu jest zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym. Pierwsze zajęcia odbyły się 24.11, uczniowie zapoznali się z regulaminem projektu. Kolejne spotkanie odbędzie się 19.12 o godzinie 17:00. Prosimy przygotować referaty, w których zawarte będą informacje o mieszkańcach dowolnie wybranego przez Was kraju (popularne imiona, stroje regionalne, tradycje, kultura).

 
Na Twoje kartki czekają... PDF Drukuj

13 listopada chętni wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez Panią Joannę Par. Pani Joanna pokazała, jak wykonać prostą, a jednocześnie ciekawą kartkę świąteczną. Wolontariusze na spotkaniach Koła Wolontariatu wcielają pomysły, które podpowiedziała im Pani Asia. Wykonane kartki trafią do podopiecznych Hospicjum, Domu Pomocy Społecznej, a także zostaną wystawione na kiermaszu świątecznym 16 grudnia, podczas zebrań z rodzicami. Kartek mamy sporo (także dzięki ogromnemu wsparciu Pani Ksymeny Frelich- Sygacz), ale potrzebujemy ich jeszcze więcej. Jeśli chcecie zaangażować się w tę akcję- zapraszamy. Czekamy na Ciebie i Twoje kartki:) Spotkanie Koła Wolontariatu 15. grudnia o godzinie 8:00.

 
Czwórka dla hospicjum PDF Drukuj

Tradycją społeczności Gimnazjum nr 4 jest działalność woluntarystyczna, dlatego też nie jest niespodzianką, że w okresie przedświątecznym w szkole został zorganizowany kiermasz na rzecz podopiecznych żorskiego hospicjum. 13 grudnia, na stołach pojawiły się ozdoby świąteczne i piękne kartki Bożonarodzeniowe wykonane przez gimnazjalistów w ramach projektu ?Moja pasja, moja przyszłość?. Wszystkie przedmioty cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród rodziców, uczniów i nauczycieli, a zebrane fundusze zostały przekazane na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Jana Pawła II.

Jednak najważniejsze dla nas-społeczności Gimnazjum nr 4 ? są serdeczne myśli, które kierujemy w stronę chorych i wszystkich, którzy im służą. Nie tylko w czasie świąt.

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 2 z 4

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.