logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Dyskusyjne


Spotkanie 2.: Rehabilitacja PDF Drukuj

Będzie krótko: dziewczyny z 3 d przyszły, ale godzinę później niż ja. A to wszystko z winy jednej Karoliny..

Pozdrawiam serdecznie.

 
Spotkanie 2.: Jak palec... PDF Drukuj

 

Po wczorajszym spotkaniu nie łudziłam się, że kolejne będzie przebiegało według ustalonego przeze mnie planu dyskusji - tym bardziej nie mogłam się go doczekać. Tym bardziej ponieważ miałam się spotkać z dziewczynami należącymi do 3d.

 

Więcej…
 
Spotkanie 1.: Patrzeć po ichniemu PDF Drukuj

 

 

 

 

By formalnościom stało się zadość, najpierw opiszę sałatkę a la Oleksy, czyli sałatkę Marty Oleksy

  

Więcej…
 
SKS czyli... PDF Drukuj

SKS, czyli Samozwańczy Klub Smakosza.

W związku z docierającymi do uszu Pani Wóltańskiej poprzez usta Pani Szczygieł uczniowskich głosów o potrzebie stworzenia koła dyskusyjnego... takie koło, a raczej klub zostaje stworzony.

Dlaczego samozwańczy? Ponieważ powstało na skutek nieoficjalnych acz uzurpatorskich dociekań uczniów. Tak, tak... często na lekcji uczniowie uzurpują sobie prawo do dyskusji na temat filmów, które obejrzeli lub wydarzeń, które ich poruszyły itd. Biedny nauczyciel nierzadko stoi na rozdrożu: prowadzić lekcję, aby "przerobić" obowiązkowy materiał, czy rzucić się wraz z podopiecznymi w wir dyskusji? - dylemat rozwiązany.

Skąd klub? Klub przywodzi na myśl coś kameralnego i na spotkaniach ma być kameralnie od 2 do 5 osób, by zapewnić każdemu maksymalną ilość czasu na wysłuchanie, wypowiedzenie się etc.

Hmmm... smakosza? Otóż i dochodzimy do celu naszych spotkań - smakujemy filmy, książki, artykuły, cytaty, które znacie i ze sobą przyniesiecie oraz potrawy! Jak to?! - zakrzykną niektórzy. Tak to! - odpowie prowadząca, czyli Pani Wóltańska.

Spotykamy się, prezentujemy to, co ciekawego zobaczyliśmy, przeczytaliśmy, wysłuchaliśmy, jednocześnie przygotowując potrawę. Musi ona jednak spełniać Zasadę SziT, czyli być szybka w przygotowaniu i tania. Grupa osób spotykających się danego dnia składa się na składniki i pod okiem osoby, która ma pomysł na przygotowanie czegoś z niczego - tworzy kulinarne arcydzieło sztuki!

"Odkryj radość, jaką daje jedzenie i przyrządzanie posiłków. Nie sądź, jak to w pewnym momencie zrobiła Twoja mama, że spędzanie czasu na krzątaniu się w kuchni i przygotowywaniu dobrego posiłku jest poniżające. Wręcz przeciwnie, gotowanie to prawdziwa sztuka sama w sobie." (Michel Montignac)

WRÓĆMY DO TRADYCJI GAWĘDZENIA I GOTOWANIA NA ZAJĘCIACH NAZYWAJĄCYCH SIĘ PRZEWROTNIE SKS.

Gawędzenie to także sztuka i aby taką pozostało poniżej punkty, które pozwolą każdemu chętnemu - do zaprezentowania ulubionej książki, filmu, artykułu, a może czegoś innego -  uporządkować myśli.

  1. Wprowadzenie:
    1. Z jakich powodów dana książka, film? jest dla mnie ważna? W czym mi pomaga? Z czym dzięki niej się uporałem?
  2. Rozwinięcie: podanie autora, tytułu, zaprezentowanie okładki, wyjaśnienie skąd taki projekt na okładkę; określenie kiedy i gdzie dzieje się akcja; dlaczego postacie są intrygujące/ warte naśladowania/ zauważenia/ uczą, bawią

+ fragmenty, które należy przeczytać

Problemy, zagadnienia egzystencjalne (związane z istnienie): miłość, przyjaźń, śmierć, lęk,nadzieja, wiara religijna, samotność, inność, poczucie wspólnoty, solidarność, sprawiedliwość

+ cytaty-sentencje

3. Zakończenie

Zachęcenie do przeczytania książki itd. Próba odpowiedzi na pytanie, dla kogo ta książka, film? jest przeznaczona, na jaką porę dnia, roku.

UWAGA! BARDZO WAŻNE STAJĄ SIĘ CYTATY, FRAGMENTY, PONIEWAŻ POZWOLĄ ZAGŁĘBIĆ INTELEKTUALNE I DUCHOWE ZĘBY W MIĄŻSZU KSIĄŻKI, FILMU ITP.

Chętnych i odważnych zapraszam do ustalenia dogodnego terminu spotkań

prowadząca Pani Ewelina Wóltańska.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 2 z 2

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.