logo

Dla trzecioklasistów

Logowanie

Świetny występ lekkoatletow PDF Drukuj

Dnia 17.02.2018 r odbyły się w Raciborzu Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików, w których startowali zawodnicy UKS Czwórka Żory, a zarazem nasi uczniowie. w składzie: Alicja Goebel, Zuzanna Wyppich, Daria Najberg, Weronika Woźniak i Cyprian Brilla. Wszyscy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, dominując w biegach sprinterskich oraz pokazując moc i szybkość na bieżni, co przełożyło się na znakomite wyniki.

Alicja Goebel została Mistrzynią Ślaska w biegu na 60 m łamiąc magiczna barierę 8 sekund, uzyskując nowy rekord życiowy wynoszący obecnie 7,99s ( jest to obecnie czwarty wynik w Polsce!!!). Alicja wytarowała również na dystansie 300 m, w którym tez wybiegała nowy rekord życiowy. Ostatecznie uplasował ją na 5 miejscu w województwie

Zuzanna Wyppich to multimedalistka z Raciborza - tak można powiedzieć o tej dziewczynie po Mistrzostwach Województwa Ślaskiego Młodzików. Uczestniczyła w dwóch konkurencjach: bieg na 60 m i 300 m. W biegu na 60 m uzyskała znakomity wynik 8,10 s, co jest nowym rekordem życiowym zawodniczki i który uplasował ją tuż za Alicją. W Biegu na 300 m Zuzia nie miała sobie równych i zwyciężyła z czasem 43,14s.  Zaznaczyć trzeba, że Zuzia tydzień wcześniej nabiegała na tym samym dystansie wynik 41,80 s, co daje jej aktualnie 2 miejsce na listach krajowych wśród młodziczek!!!

Cyprian Brilla na Mistrzostwach Śląska Młodzików zmagał się z dystansem 60 m i 300 m. Ostatecznie w biegu na 60 m zajął 5 miejcie, a w biegu na 300 m 7 miejsce. Podkreślić trzeba, ze Cyprian w zeszłym sezonie biegał średnie dystanse a nie sprinty, dlatego wielkie brawa za wszechstronność. Na pewno jeszcze pokaże na co go stać!

Ponadto w biegu na 600 m zmierzyły się Daria NajbergWeronika Woźniak, które swoja rywalizacje zakończyły na 22 i 24 miejscu osiągając przyzwoite rezultaty:) Wielkie gratulacje!