logo

Dla trzecioklasistów

Logowanie

Sukces Jakuba Śliwki PDF Drukuj

Jakub Śliwka (uczeń klasy 8G) oraz nasz absolwent  Piotr Zdziebło zostali medalistami Mistrzostw Polski w pływaniu.

Po doskonałych występach w minionym roku, ukoronowanych zdobyciem trzech tytułów Mistrza Śląska 13-latków, także w tym roku Jakub Śliwka jest w doskonałej dyspozycji. Kuba, trenowany przez swojego tatę Tomasza, już pierwszego dnia Mistrzostw Polski w pływaniu 14-latków w Olsztynie wywalczył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Dzień później Jakub ponownie udowodnił, że w stylu klasycznym nie ma sobie równych i triumfował na dystansie 200 metrów. Trzeci złoty krążek Jakub wywalczył na 100 metrów klasykiem. Z dobrej strony zaprezentowała się też sztafeta dziewcząt UKS Salmo Żory. Zawodniczki  w składzie: Zuzanna Grzymała, Julia Olma, Weronika Fira, Nadia Lala (8G) zajęły 6 miejsce w Polsce na dystansie 4x200 m stylem dowolnym oraz uplasowały się na 8 miejscu w Polsce w konkurencji 4x 100 m stylem zmiennym. Udział zawodników w Mistrzostwach Polski 14-latkow w Olsztynie okazał się bardzo udany zarówno dla każdego z nich, jak i dla całego klubu Salmo Żory.

(źródło: Kurier Żorski)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.