logo

Logowanie

Sukces lekkoatletów PDF Drukuj

Dnia 26.01.2019 r w Ostravie (Czechy) odbyły się Halowe Mistrzostwa Ślaska Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów w Lekkoatletyce, w których startowali zawodnicy UKS "Czwórki" Żory, w tym nasi uczniowie! Lekkoatleci "CZWÓRKI" zdobyli w sumie 8 krążków - 3 złote medale, 3 srebrne oraz 2 brązowe. 2 medale to dorobek naszej uczennicy Zuzanny Wyppich z klasy 3D.. W kategorii juniora młodszego Zuzia w biegu na 60 m zdobyła srebrny medal, ustanawiając znakomity rekord życiowy (7,85 s), a w biegu na 200 m zdobyła złoty medal i również ustanowiła rekord życiowy (25,68 s). Kolejne dwa krążki dorzucił nasz nauczyciel wychowania fizycznego- Mariusz Syzdek. W kategorii seniora zdobył srebro w skoku w dal (6,46 m) i w pchnięciu kulą (14,55 m - nowy rekord życiowy). Bardzo dobre miejsca zdobili kolejni nasi uczniowie: Alicja Goebel (3C), która w finałowym biegu na 60 m uplasowała się na 6 miejscu z najlepszym wynikiem w tym sezonie. Cyprian Brilla (3C) ustanowił swój nowy rekord życiowy w biegu na 300 m (37,80) i ostatecznie skończył rywalizacje na 6 miejscu.Daria Najberg 3C także ustanowiła swój nowy rekord życiowy w biegu na 600 m wynoszący teraz 1'56,46 kończąc zawody na 11 miejscu. Wszystkim startującym ogromne gratulacje!

A juz w najbliższy weekend Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 odbywające się w Toruniu, w których udział weźmie Zuzanna Wyppich oraz Cyprian Brilla. Trzymamy mocno kciuki i życzymy wspaniałego startu!