Sukces pływaków Drukuj

W dniach 14-16.12.2018r. uczniowie klasy 8g - zawodnicy UKS Salmo Żory: Julia Olma, Weronika Fira, Julia Kostrzewska, Nadia Lala, Zuzanna Grzymała, Jakub Śliwka, Daniel Stępiński, Jakub Oleksy wraz z trenerem Tomaszem Śliwką wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu, które odbyły się w Olsztynie. Po trzech dnach ciężkich zmagań i zaciętej rywalizacji wrócili zdobywając: Jakub Śliwka został dwukrotnym WICEMISTRZEM POLSKI na dystansach 100m i 200m stylem klasycznym oraz zdobył 4. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Nadia Lala została: 9 zawodniczką w Polsce na dystansie 100m stylem zmiennym, 12 zawodniczką na dystansie 200m stylem dowolnym oraz 17 zawodniczką na dystansie 200m stylem zmiennym. Weronika Fira uplasowała się na  9 miejscu na dystansie 800m stylem dowolnym, 19 -stym- na dystansie 200m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym oraz i została 20. zawodniczką na dystansie 100m stylem zmiennym. Julia Olma została 15. zawodniczką w Polsce na dystansie 200m stylem klasycznym.

Sztafeta dziewczyn w składzie: Zuzanna Grzymała, Julia Olma, Weronika Fira, Nadia Lala wywalczyła na tych mistrzostwach 6 miejsce Polsce na dystansie 4x200m stylem dowolnym, 8 miejsce na dystansie 4x100m stylem dowolnym oraz 13 miejsce na dystansie 4x100m stylem zmiennym. Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe. Na zawodach startowało 144 kluby z całej Polski. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 15 miejsce, a w punktowej - 22 miejsce.

Serdecznie gratulujemy tak udanego startu w zawodach zawodnikom, jak i trenerom.