Znak Jakości Interkl@sa Drukuj


 

Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej. Prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Znak Jakości Interkl@sa, potwierdza, że szkoła nasza stała się ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa informacyjnego. Do Kapituły Znaku Jakości "Interkl@sa" zaproszono wybitne osobistości polskiej kultury, nauki i polityki.


Interkl@sa 2004

W grudniu 2003 przygotowaliśmy ankietę przedstawiającą nasze działania i osiągnięcia w zakresie wykorzystywania komputerów i sieci do realizowania różnych przedsięwzięć. Kapituła Znaku Jakości oceniła nasze działania i przyznała nam 830 punktów. Tym samym Gimnazjum nr 4 zostało zakwalifikowane do wyróżnienia znakiem jakości Interkl@sa na dwa lata (tzw. srebrny).
Dwudziestoosobowa delegacja uczniów naszej szkoły gościła 14 czerwca 2004r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Uroczystość wręczenia znaków jakości Interkl@sa odbyła się pod patronatem Marszałka Sejmu RP Józefa Oleksego.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:


Interkl@sa 2006

Luty 2006: W roku szkolnym 2005/2006 ponownie ubiegamy się o Znak Jakości Interkl@sa. Do oceny kapituły przygotowaliśmy ankietę przedstawiającą naszą pracę w ostatnich dwóch latach. Do ankiety załączamy: prezentacje o szkole, o bibliotece, o projektach międzynarodowych, o projektach lokalnych. Dołączamy prace konkursowe uczniów, materiały dydaktyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli, listy uczestników ECDL, kopie dyplomów i zaświadczeń.
Ankieta - Interklasa 2006.

Czerwiec 2006: Delegacja naszego gimnazjum została zaproszona na uroczystość wręczenia znaków jakości Interklasa. Uroczystość odbyła się w budynku Sejmu RP. Pełna relacja znajduje się na stronie Interkl@sa.

Ogromnym zaskoczeniem dla nas i wielką radością było ogłoszenie wyników oceny działań szkół przez Kapitułę Znaku Jakości Interkl@sa. Okazało się, że otrzymaliśmy 990 punktów na 1000 możliwych do uzyskania; najwyższy wynik w kraju. Otrzymaliśmy złoty znak jakości Interklasa - na trzy lata oraz wiele nagród rzeczowych :-)

Więcej zdjęć z uroczystości